עיצוב דירת פנטהאוז בסגנון מודרני עדכני, במזכרת בתיה

על מחשבה המייצרת מציאות:
עיצוב דירת פנטהאוז 5 חדרים לאב ולשלושת בניו הבוגרים

החיים שלנו מאוד דינמיים. כל תהליך של התחדשות, צמיחה ושינוי מצריך אותנו להיערכות מחדש, לבחינה מדויקת של הצרכים המתאימים לסגנון ולאורח חיינו, לתכנון נכון ומדויק, ובעיקר להתאמת סביבת המחייה והמגורים שלנו. כך הוא המקרה בדירה שאני גאה להציג בפניכם כעת, עיצוב דירת פנטהאוז, 5 חדרים, לאב ולשלושת בניו הבוגרים.

הלקוח הציג לי את הדירה מיד לאחר שנרכשה על ידו מהקבלן, כשהיתה ריקה לחלוטין ונדרשו בה המון התאמות ושיפוץ כדי להתאים אותה ל"דירת הבנים". הלקוח שלי ביקש שאצור לו מרחב מגורים וחיים צבעוני, חי ונושם, חמים ונעים וביתי, בסגנון מודרני עדכני, עם המון מקום לפרטי אמנות וצילום שהוא אסף עם השנים.

כל חדרי הרחצה בבית עבור שיפוץ מחדש שכלל החלפת ריצוף, חיפוי קירות, כלים סניטרים, ברזים, ארונות רחצה ועוד. כל חדר רחצה הותאם לסגנון של משתמשיו: חדר רחצה בסוויטת השינה הזוגית הותאמה לסגנון העיצוב הבוטיקי של חדר השינה, חדר הרחצה הכללי – שמשמש גם את אורחי הבית ואת שני הבנים הבוגרים, עוצב בסגנון מודרני נקי, בקווים בהירים עם יציאה למרפסת שירות. חדר הרחצה הנוסף – הצמוד לסוויטת השינה של הבן הבכור, גם היא עוצבה בקווים נקיים ובהירים בתכנון קפדני שממקסם את החלל הלא גדול שהיה קיים.

אם יש משהו שלמדנו ואימצנו לטובה מתקופה הקורונה, זה החשיבות של עבודה מהבית. הלקוח שלי ביקש  שאתכנן עבורו משרד ביתי עם מירב הנוחות והאבזור האפשריים. לא עוד עבודה על האי במטבח או בפינה מבולגנת בפינת האוכל. הבנתי ממנו שבעבודתו נחוצה לו מידת השקט והאינטימיות מצד אחד, ומצד שני – הוא ביקש שגם כשהוא עובד, להיות חלק מהמתרחש בבית. לא להיות מנותק או סגור סביב ארבע קירות.

את הסוגיה של "גם וגם" פתרתי לו ע"י כך שתכנתי עבורו את המשרד הביתי עם קיר ויטרינה המשקיף אל עבר הסלון, המטבח, פינתה אוכל, הכניסה… ובעצם חולש על כל הבית. כפועל יוצא מכך, עיצוב המשרד עצמו נעשה בהלימה לסגנון העיצובי של שאר הבית. תכננתי לו ספריה גדולה על קיר המשרד, המאפשרת לו פתרונות אחסון ואפסון, יחד עם תצוגה של אוספים ופריטים אישיים ומקום לספרים הרבים שהוא קורא.

גם המטבח בבית עבר מתיחה רצינית. השארנו את חיפויי הארונות, אך יצרתי מסביב מסגרת עץ עם סרגלי עץ בשחור, למראה דרמטי ומשלים למטבח. חיפוי סרגלי העץ עובר גם לכיוון מבואת הכניסה. כמו בהרבה דירות, עמד שם ארון תקשורת וחשמל עם דלת רגילה ומאוד לא חיננית. הדלת הוסרה. תכננתי המשך חיפוי התואם למטבח, בקו אפס, סרגלים שחורים ומעליהם מראה גדולה בצורת חצי סהר. כך למעשה השגתי שני דברים: הסתרת ארון החשמל והתקשורת בלי שאיש ידע שהם שם, והדגשת מבואת הכניסה עם חיפוי ומראה מרשימה בכניסה ותאורה כמובן.

כל חדר מחדרי הבנים זכה לאיפיון משלו, בהתאם לצרכים ולבקשות של הבנים. מדובר בבחורים צעירים. לכל אחד מהם סגנון החיים שלו, הבקשות שלו – והיו חשוב לי לדייק עבורם את העיצוב. גם סוויטת השינה הזוגית של בעל הבית, היא יהלום בפני עצמו. הלכתי פה על עיצוב מוקפד עד לפרט האחרון, כדי לאפשר לו חוויה של חדר במלון בוטיק הכי היי-קלאס שאפשר.

תהליך השיפוץ כלל תכנון מחדש של חלוקת המרחב (כמו למשל הוספת משרד ביתי), תכנון חשמל ותאורה, תכנון ועיצוב המטבח וחדרי הרחצה, ועיצוב כל אחד ואחד מחדרי הבית ללא יוצא מן הכלל. כל הריהוט נבחר ונרכש במיוחד לבית זה, וכנ"ל גם גופי התאורה, הוילונות, שטיחים, ואקקסוריז נלווים, עד לרמת הצמחיה הטבעית בבית. הכל נבחר בהלימה ובהתאמה אישית לסגנון העיצובי של הלקוח שלי, ומתוך התאמה לסגנון ואורח החיים שהוא ביקש לעצמו.

מחשבה מייצרת מציאות. ותכנון מוקפד, שבא עם עיצוב מדויק עד הפרט האחרון – מביאים לתודעת שפע בחיינו בכל הפרמטרים שאנו מבקשים לחיינו.
צפייה מהנה.

בסוף צירפתי גם תמונות של תחילת התהליך, כך שתוכלו להבין בהבדלים…

צילום: בן רוטשטיין

תמונות של "לפני" השיפוץ:

אהבתם? ספרו לחברים!