עיצוב דירת פנטהאוז – 5 חדרים, בחולון

מסע מרתק של חודשיים וקצת

אל הפרויקט הזה הגעתי לאחר שהלקוחות שלי כבר החלו בשיפוץ ובחרו ריצוף, אך נעצרו באמצע כי נוכחו לדעת שהם צריכים יד מקצועית מכוונת שתוכל להוביל אותם בבטחה בתוך אוקיינוס של החלטות ובחירות כמעט אין סופיות, בבואם לשפץ את דירת הפנטהאוז שלכם.

הלקוחות שלי ביקשו שאעצב עבורם את דירתם בסגנון מודרני וחם. הם מרבים לארח משפחה וחברים ואנשים עסקים מהארץ ומחו"ל. היה חשוב להם שהדירה תהיה ייצוגית ובאותה המידה נוחה, חמימה ונעימה. כאנשים שמארחים ופותחים את לבם ושולחנם בפני כל, הייתה חשיבות לכך שהמטבח יהיה גדול וייצוגי, שיהיה סלון רחב ידיים המאפשר דינמיות ותנועה בתוכו וגם שבחירת הרהיטים תאפשר סגנונות ישיבה שונים לנוחות מירבית, ושגם מרפסת הפנטהאוז רחבת הידיים, תשמש אותם לאירוח עם מטבחון חוץ נוסף.

הזמן שהוקצה לתהליך היה כחודשיים וקצת, שזה אומר שהייתי צריכה לכנס אותם להחלטות מהירות, לא לפני שישבנו יחד להבין מהם הרצונות והחלומות שלהם לגבי הבית, הסגנון המועדף, הדברים המפריעים להם במראה הבית הנוכחי, דגשים שחשובים להם, היערכות תקציבית, ורק אז יצאנו לדרך.

כמו במרבית הבתים בישראל, שאלת האחסון עלתה מהר על הפרק. לשם כך, תכננתי עבורם פריט נגרות בהזמנה אישית, קיר טלוויזיה המשלב בתוכו גם מזנון וגם מערכת אחסון וארונות לאפסון כלי הגשה, כוסות יין ועוד. אותו סגנון חיפוי של קיר הטלוויזיה, תכננתי להמשך מסדרון החדרים, הנראה מכל כיון בבית, כדי ליצור שפה עיצובית אחידה ולסגנן גם את המסדרון (שתמיד נשכח…).

דגש נוסף שאני רוצה להביא הוא, תכנון התאורה בבית. לתאורה יש תפקיד משמעותי בעיצוב הבית. היא מאפשרת סגנונות שונים של אווירה המתאימים לכל שעה ביממה ולכל סוג אירוח. בבית הזה לתאורה יש תפקיד עיצובי ואף פיסולי בכל אחד מחדרי הבית. כמו לדוגמא גופי התאורה במטבח השקועים בהנמכת הגבס שבתקרה, הגולשים לעבר קיר עמדת הכיור במטבח.

עיצוב הבית הזה כלל גם את עיצוב חדרי הרחצה שבו. בסוויטת ההורים פתחתי והרחבתי את פתח דלת חדר הרחצה במקומה תכננתי קיר זכוכית עם דלת זכוכית, כך שעל אף שחדר הרחצה איננו גדול, הוא למעשה הופך להיות חלק אינטגרלי מאזור סוויטת ההורים. הלקוחות גם ביקשו שאתכן עבורם סוויטה זוגית, כמו במלון בוטיק מפנק, כך שהתמונות לפניכם …

כל אחד מחדרי הילדים הבוגרים זכה לתכנון ומגע עיצובי בהתאמה מדויקת לבקשותיהם. ישבתי עם כל אחד מילדי הבית לשמוע מהם איך הם רואים את חדר החלומות שלהם, מה חשוב להם, ובהתאם ערכתי את הבחירות העיצוביות.

אני מזמינה אתכם להיכנס ולראות את הבית הזה. היה לי העונג והכבוד ללוות משפחה יקרה זו בפרק זמן שהיה מאוד אינטנסיבי, שהיה מלווה בהמון חדוות עשייה ויצירה, אנרגיות טובות שליוו אותנו כל הדרך, שיח פתוח ושקיפות הדדית שעזרו לשני הצדדים להגיע לתוצאה שלפניכם ברמת דיוק מירבית ובהמון שמחה. כי כך יוצרים בית חם.

צילום: בן רוטשטיין.

אהבתם? ספרו לחברים!