עיצוב והום סטיילינג – שלושה חדרי שינה לשלושה מתבגרים, הרצליה

איך מעצבים שלושה חדרי שינה לשלושה מתבגרים בגילאים שונים, באותו הבית?

איך מתאימים לכל אחד מהם את הסגנון הרצוי לו? על עיצוב חדרי שינה למתבגרים, שהם לא רק חדר לישון בו, אלא גם חדר לארח בו, מקום מפלט, מקום לביטוי האני העצמי שלהם… ואיך לשלב את הכל, כך שהסגנון העיצובי לא יימאס עליהם בעוד חצי שנה?

זו בדיוק היתה המשימה שלי כשהוזמנתי על ידי אם המשפחה לעצב ולסגנן את חדרי הילדים בבית.

כשמעצבים חדר לילדים בוגרים, חשוב מאוד להיות קשובים לרצונות שלהם, לצרכים שלהם, וגם לסגנון החיים שלהם. וכן, הילדים שלנו בהחלט יודעים מה הם רוצים מעצמם, ובעיקר – הם כבר יודעים איך הם רוצים שהחדר שלהם יראה.

בפרויקט הזה, הבת החיילת, ביקשה "חדר של גדולים". די הספיק לה מריהוט הילדות שליווה אותה למעלה מעשור וחצי. עיצבתי לה חדר של אישה צעירה, שמיד זכה לכינוי "הצימר"… לקיר גב המיטה בחרתי טפט בטקסטורה של בריקים. הריהוט בחדר הוא שילוב בין פרטי איקאה נבחרים (ספריה עומדת לספרים, מראה בפינת איפור), לבין פרטי ריהוט בסגנון רטרו, למראה נשי, רך ורומנטי. בחירה מדויקת של פרטי סטילינג תמיד עוזרים להדגשת הסגנון העיצובי, בדיוק כמו בחדר שלהלן.

הבן האמצעי, י"בטניק, ביקש אף הוא חדר בוגר. חדרו של הבן הוא צר. כדי "לשבור" קצת את מראה החדר מבלי לשבור קירות, בחרתי בטפט בסגנון אורבני, שבחרתי להדביקו על הקיר לאו דווקא בצורה המקובלת, מפינה לפינה. כך יצרתי אשליית עומק לחדר.

הבן הצעיר בחבורה, ביקש מצד אחד חדר צבעוני ושמח, אך מצד שני שיהיה שקט ורגוע. מאחר והוא אוהב גרפיטי, בחרתי לו טפט גרפיטי שאותו הדבקתי בקיר גב המיטה. טפט לחדר, כל חדר, נותן את האפיון המיידי לסגנון העיצובי של החדר. כדי לא להעמיס, לא ליצור "רעש ויזואלי" מול העיניים (במיוחד כשהולכים לישון בלילה), אני תמיד ממליצה להדביק את הטפט בקיר גב המיטה.

אחסון אחסון אחסון…. בחדרו של הבן הצעיר, בחרתי ארגז צבאי ישן שרכשתי בשוק הפשפשים. צבעתי אותו בגווני החדר, עם חלוקה פנימית המותאמת למשחקים ו/או נעלים. הארגז משמש הן לאחסון, הן לישיבה, ובסמוך למיטה – הוא משמש כשידת לילה דקורטיבית וייחודית.

מוזמנים לצפות בתמונות ולקבל עוד השראה:

אהבתם? ספרו לחברים!