להרגיש בבית כמו בחופשת מלון בוטיק תמידית 

על תהליך של תכנון, שיפוץ ועיצוב מחדש של בית בן 30 שנה– בישוב בשפלה

את הלקוחות שלי פגשתי לאחר שסיימו תהליך תכנון אדריכלי והוצאת היתרים לתהליך השיפוץ הכולל של הבית (משרד אורתם אדריכלות), שכן תהליך השיפוץ כלל שינויים מבניים רחבי היקף. הם ביקשו ממני שאלווה אותם בכל הקשור לתכנון ועיצוב הפנים של הבית, בכל תחם הנראות והבחירות העיצוביות של הבית: תכנון ועיצוב חדרי הרחצה, תכנון ועיצוב המטבח, בחירת קונספט עיצובי לכל חדרי הבית, לייוויצמוד שכלל הום סטיילינג כולל לבית, ואת כל הבחירות העיצוביות של בחירת חומרי גמר (חיפויים, ריצופים, פרקטים, אלומיניום ועוד), בחירת ריהוט ברחבי הבית, גופי תאורה, טקסטיל משלים לבית ועוד. בקיצור, תכנית מעטפת עיצובית כוללת, מאלף ועד גג.

לבני הזוג, שלושה ילדים בוגרים ובעלי משפחות, שכבר עזבו את הבית. זו היתה הזדמנות עבורם להגשים את חלום הבית שתמיד חלמו עליו, בית רחב מידות שמאפשר אירוח והכנסת אורחים, עם מטבח שהוא עצמו בבחינת הגשמת חלום פרטי של בעל הבית שמתעמק ומתעניין בתחום הקולינרי.

מרחב. אוויר. אור.

אלו היו שלושת הדגשים הראשונים שציינו בעלי הבית בפני עם תחילת התהליך.

כאשר הורדנו את תקרת הרביץ הסטנדרטית של הבית, התגלה לפנינו מלוא גובהו ועוצמתו של גג הבית, שברום גובהו מגיע קרוב ל-5 מ'. התקשינו להאמין שמשך 30 שנה, כל היופי, המרחב והעוצמה הזו, היו סגורים ומכונסים תחת תקרת פנים בגובה דירת קבלן סטנדרטית.

גם פתחי הוויטרינות בסלון, אלו שבסמוך לדלת הכניסה הראשית לבית ואלו שבסלון, הועלו לגובה של 3 מ', עם מפתח רוחבי של למעלה מ-8 מ. האור הנכנס דרך החלונות והוויטרינות, הגינה הירוקה המשתקפת דרך החלונות – הם שהיוו לי את העוגן בבחירת הקונספט העיצובי של הבית: חיבור בין פנים לחוץ, הן מבחינת בחירת החומרים (לדוגמא – פרקט עץ אמיתי בכל הבית), והן בבחירת פלטת הצבעים בקומת הכניסה (ולראייה, האי הירוק במטבח, בחירת סוג השיש הפראי …).

הקפדה על תשתיות, בידוד חום, קור ורעשים.

כשמשפצים בית לאחר 30 שנים, זה הזמן והמקום לתכנן נכון תשתיות של מיזוג אוויר, ומערכות של בידוד חום, קור ורעשים. החלום של בעלי הבית, היה מערכת חימום תת ריצפתית המופעלת על בסיס מים, המאפשרת להם מים חמים בכל חודשי החורף ללא הגבלה, ומאפשרת להם תחושת נעימות וחום למשך חודשי החורף. רצפת פרקט שנבחרה לכל הבית, מוסיפה לתחושת הנעימות הן במראה והן בתענוג העילאי של להסתובב יחפים בבית, גם כשבחוץ סוער…

הויטרינות בקומת הכניסה הן וויטרינות עץ מבודדות תרמית ואקוסטית, בעלי זכוכיות כפולות מבודדות. אלו חלונות המספקים מעבר למראה הויזואלי המהודר, גם פתרונות בידוד מתקדמים החוסכים בעלויות האנרגיה של הבית, במיוחד כשיש חימום תת רצפתי בכל רחבי הבית.  

סגנון עיצוב קלאסי ואלגנטי

בעלי הבית ביקשו שהבחירות העיצוביות של הבית, הבאות לידי ביטוי בבחירת הריהוט, גופי התאורה וגם בתכנון מדויק של כל עבודות הנגרות בבית, יהיו בסגנון אלגנטי וקלאסי, המשלבים אלמנטים אירופאים עם נגיעות עיצוב עדכניות. אך יותר מכל ביקשו שאעצב עבורם את הבית, כך שירגישו תמיד בבית – כמו היו בחופשת מלון בוטיק מפנקת.

בית של הכנסת אורחים

כבית שהכנסת האורחים בו היא ערך חשוב, בית שמכנס אליו את המשפחה והחברים הרבים של בני הזוג, ביקשו בעלי הבית שאתכנן עבורם פינת אירוח חיצונית, בחצר היוצאת מסלון. מטבח חיצוני מדוגם, שיש בו פינת מנגל, מעשנת, פינת מטבחון, ושולחן אירוח רחב ידיים.

הדבר שהכי ריגש אותי בתהליך, היה לראות שחוללתי שינוי גם בדרך המחשבה של הלקוחות שלי. זה בא לידי ביטוי בביטחון שלהם ובבחירות הנכונות שלהם בין אם מדובר בבחירת השיש שעשינו ביחד, או בליווי שלי גם ברכישת פרטי האקססוריז בבית. עיצוב נכון של בית – משנה תודעת חיים ומשפר את איכות החיים.  בסופו של דבר, כשנה לאחר סיום הפרויקט, אותם לקוחות הפכו להיות חלק בלתי נפרד ממעגל חיי, חלק מהמשפחה המורחבת שלי.

משך השיפוץ ארך כשנה.

צילום: סוזי לוינסון– צילום פנים ואדריכלות.

מוזמנים להיכנס לתמונות בהנאה ולהתרשם מהבית הזה. צפייה מהנה!

אהבתם? ספרו לחברים!