עיצוב והום סטיילינג לדירה בפרויקט תמא ברמת גן

כמה קל ונוח לעצב דירה או בית רחב ידיים, כשכל האופציות של שילוב רהיטים במרחב פתוחות לפנינו, כמעט ללא מגבלות של מקום ושטחי אחסון, נכון?!… אבל מה קורה כשלפנינו עומדת דירה קטנה יחסית, שבה השטח הנתון הוא כזה שמצריך חשיבה ותכנון מוקדם של כל ס"מ? כזה הוא המקרה בפרויקט מיוחד שאני גאה להציג לפניכם: הבית של יוליה.

הדירה

מדובר בדירה של 84 מ"ר בפרויקט תמ"א (פינוי בינוי) בעיר רמת גן. הדירה כוללת שטח ציבורי משותף – מבואת כניסה, סלון, מטבח, 2 חדרי שינה, חדר ממ"ד (שמשמש בשתי פונקציות: כמשרד וחדר אירוח), 2 חדרים רחצה וחדר שירותי אורחים. בדירה היה צריך לעצב את הכל מחדש: משלב בחירת חיפוי הרצפה, דרך תכנון ועיצוב חדרי הרחצה, תכנון ועצוב המטבח ועוד, עיצוב החדרים, סלון ופינת אוכל,  תאורה, וכו.

האתגר

האתגר הבולט על פני השטח, היה ללא ספק להכניס את כל הפונקציות המתבקשות בשטח דירה שאינו גדול, סה"כ 84 מ"ר. כשעומדים לתכנן ולעצב דירה שהיא קטנה יחסית, תכנון מוקדם ונכון יכול להביא לתועלות רבות, במיוחד כשמדובר על פתרונות אחסון. לדוגמא, בדירה היו למעשה 3 חדרי רחצה ושירותים. החלטתי לוותר על חדר שירותי אורחים לטובת חדר שירות פונקציונאלי אליו הועברו מכונת הכביסה ומייבש הכביסה (כולל תעלת איוורור מיוחדת). נישה מיותמת שהייתה קיימת במסדרון בין החדרים ובהמשך למטבח –הפכה לארון מזווה עם מגירות נשלפות וטריקה שקטה, בהמשך לסגנון של המטבח שעיצבתי בדירה.

החלום

יוליה, הלקוחה שלי, עברה לדירה החדשה מדירה גדולה יותר המרוחקת כ-300 מ' מהדירה החדשה. היא גרה בדירה עם בן, בנה בן ה- 8 וחצי ועם כלבם. המעבר לדירה החדשה סימן עבורה בעיקר יציאה לחיים חדשים. לכן היה חשוב לה כל כך שעיצוב הדירה ישקף את דמותה, אופייה ואישיותה, כפי שהיא היום: אמא, אישה בעלת עסק עצמאי מוביל בתחומה, ואשת העולם הגדול המרבה בנסיעות עסקים בין הארץ לחו"ל. יוליה ביקשה שאעצב עבורה דירה נשית ואלגנטית, דירה בעלת מראה ואופי אירופאי מעודן ושאקפיד לשלב בה פריטי ריהוט בסגנון כפרי / פרובנס. בנוסף, היא ביקשה שמראה הדירה לא יהיה "כבד", שיהיה מקום לאמנות ישראלית לתליה על הקירות, שתהיה צבעוניות שמחה בבית, ושאדע לשלב בין בחירות קלאסיות לבין בחירות שיש בהן יותר תעוזה וצבעוניות. אז איך באמת מכניסים ריהוט שהוא אירופאי/כפרי בסגנון פרובנס, לתוך דירה שאינה גדולה בתוך מתחם עירוני שוקק בעיררמת גן?

הבחירות העיצוביות בבית

עיצוב הבית והום סטיילינג, הם אמנות השילובים הנכונים. בתכנון מדויק מראש, ערכתי חלוקה נכונה של המרחב השיתופי בבית, כך שיכלול גם מטבח עם אי ופינת ישיבה, גם פינת אוכל במראה קלאסי וגם פינת ישיבה ואירוח נוחה ומפנקת בסלון. את הרהיטים לסלון הזמנו לפי מידות מדויקות שהתאימו לחלל הנתון. מינונים מעודנים ומדויקים, בחירה ושילוב בין חדש לישן, בין קלאסי למודרני ולעדכני ובחירות מדויקות של בדי ריפוד וטקסטיל – הם  אלו שנותנים את האופי, הסגנון והצבעוניות שרציתי להביא לידי ביטוי בבית הזה.

גם בעיצוב המטבח, הקפדנו לעמוד על קו התפר בין סגנון כפרי מעודן לבין סגנון מודרני: ארונות המטבח ועיצוב המטבח הם בסגנון כפרי מעודן, ואת החיבור לסגנון המעודכן יותר בחרנו לעשות על ידי שילוב של קלאפה וארונות הבילט אין בסגנון מודרני יותר. גם גופי התאורה נבחרו אף הם בקפידה ומשקפים את הסגנון והקו העיצובי של הבית המיוחד הזה.

אני מזמינה אתכם לעבור בין התמונות, להתרשם ולקבל השראה:

אהבתם? ספרו לחברים!