שיפוץ, עיצוב והום סטיילינג – בית פרטי בהרחבה בכפר מנחם

איך מעצבים בית, כך שמצד אחד יהיה עכשווי ועדכני, ומצד שני יביא לידי ביטוי את אהבתם של בעלי הבית לפריטי וינטאג' מקוריים שעוברים מדור לדור? איך מביאים לידי ביטוי את תחביבו המקצועי של בעל הבית לצילום בלי להעמיס ולהכביד על קירות הבית? איך יוצרים פתרון אחסון יצירתי

המשתלבים בתוך מראה הבית? כל התשובות בתמונות שלפניכם. 

סוג הפרויקט:

עיצוב והום סטיילינג – קומת הכניסה, בית פרטי בהרחבה של קיבוץ כפר מנחם

כמה חדרים יש בפרויקט?

קומת הכניסה כוללת: מטבח, סלון, פינת אוכל, חדר המשמש כקליניקה פרטית של בעלת הבית, ושירותי אורחים.

כשנפגשתי לראשונה עם בני הזוג שזהו ביתם, הם כבר גרו בבית הזה 5 שנים מאז שסיימו את שלב הבניה ונכנסו אליו. קומת הכניסה הייתה כמעט חפה מרהיטים, והם ביקשו שאעצב ואסגנן עבורם את הבית בסגנון חם ונעים, סגנון כפרי אלגנטי.

נקודת הפתיחה שלי בעיצוב הבית, התחילה דווקא מהשטיח. מדובר בפריט שעבר במשפחה במשך עשרות שנים והיה קרוב ללבה של בעלת הבית. לאחר שחזר מניקוי ותיקון מקצועי, היה ברור לנו שמדובר בפריט שהוא לא רק בעל ערך רגשי, אלא שממנו קום ותעלה פלטת הצבעים החמים של הבית כולו.

כמו השטיח, גם כסאות פינות האוכל ושולחן הסלון, עברו שיפוץ וחידוש ונצבעו מחדש. המראה המחודש שלהם נתן להם שנות חיים נוספות, ומראם הוסיף לאופי ולסגנון הכללי של הבית. שולחן פינת אוכל נרכש מחדש, וגם כל ריהוט הסלון – שהוזמן על פי מידות מבוקשות של בעלי הבית. בחירת הטקסטיל ובדי הריפוד בבית נעשו על ידי בהתאמה לגווני השטיח שבסלון.

בעל הבית הנו אחד מצלמי הטבע הטובים בארץ. היה ברור לי שהאמנות שלו צריכה לבוא לידי ביטוי ולהיות חלק בלתי נפרד מעיצוב ונראות הבית. על קיר מרכזי הנראה מכל כיוון כמעט בבית, סמוך לסלון ולמבואת הכניסה, יצרתי עבורו קיר גלריה עם מדפים לתצוגה מתחלפת של מיטב מצילומיו. צילום נוסף שלו, של להקת פלמינגו, נבחרה לככב בסלון רחב הידיים של המשפחה.

בחדר הטיפולים והקליניקה הפרטית של בעלת הבית, היו רהיטי וינטאג' של סבתה של בעלת הבית. בשל ערכם הרגשי, בחרנו לשלוח אותם לשיפוץ ולריפוד מחדש, ויצרתי בקלניקה מראה חמים ונעים.

שילוב של פרטי נוי ואקססוריז, כאלו שהיו בבית והם בבחינת אוספים אישיים של בעלי הבית, וכאלו שנרכשו למראה משלים – יוצרים בעיני תמיד שילוב מנצח ומשרים אווירה של חמימות ורוגע. זו הזדמנות להציג אוספים אישיים, פריטים שאספנו ממסעות חיינו, ולתת אופי אישי יותר למראה הבית.

צילום: אורית אלפסי, צלמת אדריכלות ועיצוב.

אתם מוזמנים לצפות בתמונות ולהתרשם:

אהבתם? ספרו לחברים!