העיקר זה הרומנטיקה… מה חשוב לדעת שכמחליטים לעצב את חדר השינה הזוגי?

33

האם ידעתם שמבין כל חדרי הבית, החדר שהוא פחות מטופל מבחינה עיצובית, החדר האחרון ברשימת ההמתנה לעיצוב הבית, הוא חדר השינה הזוגי? ובכן, לצערי.. זו האמת.

בעוד שהסלון או המטבח זוכים לשפה עיצובית מוקפדת ולכללי עיצוב ליברליים המתחדשים בתכיפות עונתית, נותר חדר השינה הזוגי כביום שבו נכנסו דייריו לבית. החדר בו אנו מבלים כשליש מחיינו –ועוד מדובר בחלק היותר נחמד ומועדף בחיינו – זוכה לכל היותר ליחס קורקטי, כמו היה מדובר בעוד חדר ארונות בבית.

אם תחשבו על כך לרגע, חדר השינה הזוגי הריי משקף כמראה את הסטטוס הזוגי שלנו, את מידת ההשקעה שלנו בזוגיות. וכשאנו מזניחים את חדר השינה הזוגי, מה זה אומר עלינו? בסופו של דבר זה מחלחל אל טיב היחסים, אל הרצון להיות ביחד, ואל הרומנטיקה…

הבשורה המרגיעה שלי היא, שזה אפשרי, זה ניתן ורצוי לשינוי, זה לא בשמיים ואפשר לגרום שגם חדר השינה שלכם יהפוך לצימר מהחלומות, לממלכה אינטימית, זוגית, רומנטית והרמונית. הבאתי כמה רעיונות איך לתבל ולעצב את חדר השינה הזוגי, איך לחדש ולרענן אותו… ואולי על הדרך לרענן גם את הביחד הזוג… את הרומנטיקה…

אז מהם חשוב לנו לדעת כשמחליטים לעצב ולסגנן את חדר השינה הזוגי?

17

עצמו עיניים ונסו לתאר לעצמכם איך נראה חדר החלומות שלכם? מה הייתם רוצים לראות מולכם כשאתם פוקחים את העיניים? האם חדר בהיר ואוורירי או חדר קלאסי יותר? בחרו בסגנון עיצובי שהכי מתאים לאורח חייכם ולטעמכם האישי. זו הזדמנות פז להגשים חלום, בעיקר עם חלמתם תמיד על חדר שינה בסגנון מסוים, חדר שינה בסגנון פרובאנס…

התייחסו לגודל החדר

למיקום פתחים בחדר – דלתות וחלונות – יש משקל חשוב בתכנון ועיצוב חדר השינה הזוגי, ומיקומם בהחלט משפיע על החלטות עיצוביות כמו מיקום המיטה ורהיטים נוספים בחדר.לעתים כשאנו מסתובבים באולמות תצוגה, אנו מתרשמים מהתצוגה אבל שוכחים את הגודל האמתי של החדר. קורה שאנו רוכשים "סטים" של חדר שינה קומפלט, כי לכאורה זה פותר לנו בעיה של "איך לבחור את הדבר הנכון", אך כשמגיעים הביתה וממקמים את הריהוט בחדר השינה, אנו מקבלים מראה של חדר צפוף ועמוס בריהוט כבד. לכן ההמלצה שלי, מעבר התחשבות מציאותית בגודל חדר השינה, היא גם לבחור פחות "סטים" מובנים של ריהוט. אווררו את החדר. אל תעמיסו בריהוט אם המרחב הנתון מוגבל ולא מאפשר זאת. חשוב שבחדר השינה תהיה אפשרות לתנועה קלה, לזרימת אנרגיה.

המיטה הזוגית היא פריט הריהוט הבולט בחדר, וללא ספק יש למיקומה משמעות רבה מבחינת התנועה בחדר. המיטה היא אלמנט המחבר בין שני בני הזוג. זהו אובייקט המסמל את החיבור הזוגי, דיאלוג של שיתוף, התחשבות, התקרבות….

מיטה רגילה או מיטה מתכווננת… רק אתם יודעים מה הכי טוב בשבילכם. התאימו את גודל המיטה לגודל החדר.  המיטה הזוגית צריכה להיות ממוקמת במרכז החדר, ובכל אופן – רצוי לא עם הפנים מול דלת הכניסה לחדר. צריך שתהיה גישה נוחה משני צדי המיטה, ומומלץ מאוד לא להצמיד מיטה את הקיר.

ארגז מצעים מובנה במיטה יכול להוות פתרון אחסון נהדר נוסף בחדר.

גב מיטה

גב מיטה מוסיף דרמטיות ואלגנטיות למראה המיטה, ומדייק את הסגנון העיצובי של חדר השינה. הוא מקנה מראה "מכובד" יותר למיטה, וכמגוון הסגנונות כך גם מגוון החומרים מהם ניתן לבנות גב מיטה. ניתן גם לרכוש גב מיטה בנפרד.

23

אחרי שהחלטנו על מיקום המיטה, הדבר הבא הוא להציב את גב המיטה ושתי שידות צד משני צידי המיטה. אם אתם רוצים מראה ייחודי יותר, או רוצים לרענן את הריהוט הקיים בחדר, מומלץ לגוון ולבחור או לעצב שתי שידות השונות זו מזו. גם אם בחרתם בסגנון עיצובי קלאסי ואלגנטי, נסו לצאת מהשגרה. היו יצירתיים.

בחירה והתאמת צבעים בחדר השינה

9

הצבע האדום הוא צבע רומנטי, אבל צריך לזכור באתה המידה מדובר בצבע שהוא מאוד דומיננטי, אנרגטי וממריץ… חדר השינה הזוגי, מעבר לערכים הרומנטיים שלו, אמור לשמש אותנו גם לשינה טובה, למרגוע ושלווה.לכן מומלץ לבחורבגוונים נעימים ובהירים. אפשר לדייק ולהשלים את מראה החדר באמצעות בחירת טפט לקיר גב המיטה, בהתאם לסגנון העיצובי של החדר או לפלטת הצבעים שבחרתם לחדר.

1

תאורה היא המרכיב החשוב ביותר ביצירת אווירה נכונה בכל חדר, ועל אחת כמה וכמה בחדר השינה הזוגי. אהילים מגושמים, נורות פלורסנט והלוגן שכבר מזמן לא בשימוש וגם תאורה לבנה מדיי – הם בדיוק הדברים שצריכים למצוא עצמם מחוץ לחדר.

התאורה בחדר השינה צריכה להיות בחלקה פרקטית ובחלקה ליצירת אווירה נעימה, רגועה ורומנטית. בחרו במגוון גופי תאורה כדי ליצור אווירה נכונה בחלקי החדר השונים. התקנת עמעמם / דימר לגוף התאורה המרכזי בחדר, יכולה לווסת את כמותהאור בחדר ובהחלט לשנות לאווירה המתאימה לכם. הוסיפו שני גופי תאורה בצד המיטה, לקריאת לילה. דאגו שמתגי החשמל יהיו בסמוך למיטה. אם יש בחדר פינת קריאה עם כורסא או שזלונג– בחרו גוף תאורה מתאים שיהווה מקור אור גם לקריאה וגם לאווירה.

טקסטיל

טקסטיל הוא עולם שלם של חומרים המוסיפים רכות ורומנטיות לחדר. מאוד קל להלביש כל חדר בבחירות נכונות של טקסטיל. אם חלמתם על צימר פרטי משלכם – זו אחת הדרכים להתחיל ולהגשים את חלומכם.

5

מצעים – למצעים יש תפקיד חשוב בנראות של חדר השינה הזוגי. אם יש לכם אסופה של מצעים מפה ומשם, זה הזמן לעשות קצת סדר. תשקיעו בעצמכם ברכישה של לפחות סט אחד או שניים של מצעים נוחים ומפנקים, ואם כבר אז רצוי מכותנה מצרית, בגוון לבן או בהיר שתמיד יכול להתאים לכל חדר ולכל סגנון. אין כמו להיכנס למיטה עם סט מצעים תואם, נעים ורך…

2

כיסוי מיטה– בתחילת כל יום, הציעו את המיטה. פרשו כיסוי מיטה בגוון המתאים לסגנון החדר. גם אם לא השקעתם במצעים בשלב הזה, כיסוי מיטה אלגנטי ונעים מיד ירכך את מראה החדר ויפתור את חוסר ההתאמה במצעים. הוסיפו כריות נוי למיטה בצבעים ובמרקמים שונים, להשלמת המראה הרומנטי בחדר.

ווילונות בחדר השינה– גם חדר לבן ורגיל למראה יכול להיראות אחרת לגמרי עם הוספת וילונות מתאימים. בחרו בווילונות עם בדים נשפכים, רכים ובהירים. כדי לווסת את כמות האור הנכנסת לחדר, ניתן להשתמש גם בווילונות האפלה, בדיוק כמו בחדרי מלונות.

שטיח בחדר השינה–אם בעבר היו בוחרים 2 שטיחונים משני צידי המיטה, כיום – בעיקר כשמדובר בבניה חדשה של בתים פרטיים, וגם בדירות קבלן, כשחדר השינה תופס מקום מכובד יותר – יש מקום להניח שטיח כשחלקו אף מונח מתחת למיטה. מראה של צימר רומנטי, כבר אמרנו?

טלוויזיה בחדר – כן או לא?

התשובה היא מאוד אינדיבידואלית. ריבוי מכשירים אלקטרונים, ממירים, מטענים ניידים וטלוויזיה, מהווים רעשים והסחות דעת שאינן תורמות לאווירת השלווה שאנו רוצים להסב בחדר. יחד עם זאת, וכדי לא להעמיס על מראה הקירות, ניתן למצוא פתרונות יצירתיים כמו לדוגמא, הזמנת ארון לחדר שינה עם טלוויזיה המוטמעת בתוך דלתות הארון.

תמונות אווירה בחדר השינה הזוגי

13

הוסיפו תמונות לאווירה נעימה בחדר. בחרו בתמונות או הדפסים שנעימים לכם לעין. הוסיפו מסגור מתאים. צרו לעצמכם את חדר החלומות שלכם.

רווקים, זוגות צעירים, הורים לילדים קטנים או זוגות שצלחו עשרות שנים בזוגיות –

זכרו שחדר השינה שלכם, כמו סגנון לבוש, כמו כתב היד שלכם, הוא סמן וראי למצב הזוגיות שלכם. זכרו שאנו משתנים עם השנים, וכך גם הבחירות האישיות שלנו משתנות ומתחלפות וחדר השינה הזוגי הוא לא מוזילאום, הוא חי ונושם ובו אנו מבלים את השליש המועדף בחיינו.

תחדשו, תרעננו, תשנו ותתרגשו. זה ניתן, זה רצוי, זה מומלץ וזה אפשרי לעשות בכמה צעדים פשוטים. תהיו מקוריים, יצירתיים ואולי אף פורצי גבולות ותגשימו קצת פנטזיות על הדרך – כי כזה הוא חדר השינה הזוגי. זה בדיוק המקום המאפשר לנו להיות מי שאנחנו באמת.

16

קיימת נטייה לחשוב שעיצוב הבית הוא תהליך שמדבר על מראה חיצוני בלבד, שנועד לתת מענה לסדר, ניקיון, אסתטיקה שבאים לידי ביטוי בתכנון נכון של מטבח, סלון, ריהוט, תאורה. אמירה זו נכונה, אך יחד עם זאת, יש לזכור שעיצוב נכון של מרחב המחיה שלנו, הוא יותר מהכל תהליך פנימי ונפשי, שנועד בין השאר להרחיב את הנפש ולהביא לידי ביטוי את הרצונות שלנו, להתאים לסגנון חיינו ולהיטיב עם ה- well being שלנו. עיצוב נכון של חדר השינה הזוגי, בהחלט תורם לאינטימיות הזוגית, לביחד, לזוגיות שלנו. מניסיון שלי עם זוגות שעיצבתי להם מחדש את חדר השינה, מהר מאוד תופס החדר הזה חזרה את מקומו הראוי בבית, כחדר החשוב ביותר בבית.

כי אחרי הכל– העיקר זה הרומנטיקה….

אתם מוזמנים להמשיך וגלול מטה ולצפות בחדרי שינה זוגיים שעיצבתי בפרויקטים שונים שלי. חלקם בתים פרטיים, וחלקם דירות קבלן רגילות. צפייה מהנה!